Hogar / Ferrite Cores / RM10/ILP-3F4-A630
minImg
RM10/ILP-3F4-A630
Ferroxcube
Producto No:
RM10/ILP-3F4-A630
Descripción:
FERRITE CORE RM 630NH 3F4 2PC
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 630 nH
Effective Area (Ae) mm² 99.1
Tolerance ±3%
Material 3F4
Supplier Device Package RM 10 x 1
Effective Length (le) mm 33.9
Series -
Effective Permeability (µe) 170
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 3360
Length 1.122" (28.50mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.729" (18.60mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 89.1
Width 0.531" (13.50mm)