Hogar / Ferrite Cores / RM12/I-3C96-E250
minImg
RM12/I-3C96-E250
Ferroxcube
Producto No:
RM12/I-3C96-E250
Descripción:
FERRITE CORE RM 250NH 3C96 2PC
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 250 nH
Effective Area (Ae) mm² 146
Tolerance ±3%
Material 3C96
Supplier Device Package RM 12
Effective Length (le) mm 56.6
Series -
Effective Permeability (µe) 77
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 8340
Length 1.472" (37.40mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.965" (24.50mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 125
Width 0.634" (16.10mm)