Hogar / Ferrite Cores / RM14/I-3C97-E250
minImg
RM14/I-3C97-E250
Ferroxcube
Producto No:
RM14/I-3C97-E250
Descripción:
FERRITE CORE RM 250NH 3C97 2PC
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 250 nH
Effective Area (Ae) mm² 198
Tolerance ±3%
Material 3C97
Series -
Effective Permeability (µe) 70
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 13900
Length 1.661" (42.20mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 1.185" (30.10mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 168
Width 0.748" (19.00mm)