RM25060-3CHR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
RM25060-3CHR
Descripción:
FUSE BLK, R 250V 60A 3P
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 60 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type DIN Rail, Panel Mount
Orientation Horizontal
Product Status Active
Fuse Size 0.811" Dia x 3.000" L (20.60mm x 76.20mm)
Series -
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 250V