RM25400-3CR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
RM25400-3CR
Descripción:
FUSE HOLDER
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 400 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation Horizontal and Vertical
Product Status Active
Fuse Size 2.06" Dia x 8.626" L (52.3mm x 219.1mm)
Series -
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 250V