RM25600-2CR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
RM25600-2CR
Descripción:
600 AMP CLASS R FUSE HOLDER 250V
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 600 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation Horizontal and Vertical
Product Status Active
Fuse Size 2.591" Dia x 10.374" L (65.8mm x 263.5mm)
Series -
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 250V