Hogar / Ferrite Cores / RM4/I-3C90-A40
minImg
RM4/I-3C90-A40
Ferroxcube
Producto No:
RM4/I-3C90-A40
Fabricante:
Ferroxcube
Paquete:
RM 4
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FERRITE CORE RM 40NH 3C90 2PC
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 40 nH
Effective Area (Ae) mm² 13.8
Tolerance ±3%
Material 3C90
Core Type RM
Product Status Active
Supplier Device Package RM 4
Effective Length (le) mm 23.3
Series -
Effective Permeability (µe) 54
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 322
Length 0.433" (11.00mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.421" (10.40mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 11.5
Width 0.386" (9.80mm)