Hogar / Ferrite Cores / RM4/I-3C95-A63
minImg
RM4/I-3C95-A63
Ferroxcube
Producto No:
RM4/I-3C95-A63
Descripción:
FERRITE CORE RM 63NH 3C95 2PC
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 63 nH
Effective Area (Ae) mm² 13.8
Tolerance ±3%
Material 3C95
Series -
Effective Permeability (µe) 85
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 322
Length 0.433" (11.00mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.421" (10.40mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 11.5
Width 0.386" (9.80mm)