Hogar / Ferrite Cores / RM4/ILP-3F36-A100
minImg
RM4/ILP-3F36-A100
Ferroxcube
Producto No:
RM4/ILP-3F36-A100
Fabricante:
Ferroxcube
Paquete:
RM 4
Descripción:
FERRITE CORE RM 100NH 3F36 2PC
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 100 nH
Effective Area (Ae) mm² 14.5
Tolerance ±3%
Material 3F36
Core Type RM
Product Status Active
Supplier Device Package RM 4
Effective Length (le) mm 17.3
Series -
Effective Permeability (µe) 95
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 251
Length 0.433" (11.00mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.421" (10.40mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 11.5
Width 0.386" (9.80mm)