Hogar / Ferrite Cores / RM5/I-3C96-A160
minImg
RM5/I-3C96-A160
Ferroxcube
Producto No:
RM5/I-3C96-A160
Descripción:
FERRITE CORE RM 160NH 3C96 2PC
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 160 nH
Effective Area (Ae) mm² 24.8
Tolerance ±3%
Material 3C96
Series -
Effective Permeability (µe) 120
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 574
Length 0.587" (14.90mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.421" (10.40mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 18.1
Width 0.484" (12.30mm)