Hogar / Ferrite Cores / RM5/ILP-3F36-A100
minImg
RM5/ILP-3F36-A100
Ferroxcube
Producto No:
RM5/ILP-3F36-A100
Fabricante:
Ferroxcube
Paquete:
RM 5
Descripción:
FERRITE CORE RM 100NH 3F36 2PC
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 100 nH
Effective Area (Ae) mm² 24.5
Tolerance ±3%
Material 3F36
Core Type RM
Product Status Active
Supplier Device Package RM 5
Effective Length (le) mm 17.5
Series -
Effective Permeability (µe) 57
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 430
Length 0.587" (14.90mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.421" (10.40mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 18.1
Width 0.484" (12.30mm)