Hogar / Fuseholders / RM60030-2MW14
minImg
RM60030-2MW14
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
RM60030-2MW14
Descripción:
FUSE BLK, R 600V 30A 2P
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Screw Terminal
Current Rating (Amps) 60 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish Tin
Mounting Type DIN Rail
Orientation Vertical
Product Status Active
Fuse Size 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Series -
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 600V