RM60030-3CHR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
RM60030-3CHR
Descripción:
FUSE BLK, R 600V 30A 3P
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 30 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type DIN Rail, Panel Mount
Orientation Horizontal
Product Status Active
Fuse Size 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Series -
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 600V