Hogar / Ferrite Cores / RM6S/I-3C96-A100
minImg
RM6S/I-3C96-A100
Ferroxcube
Producto No:
RM6S/I-3C96-A100
Fabricante:
Ferroxcube
Paquete:
RM 6
Descripción:
FERRITE CORE RM 100NH 3C96 2PC
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 100 nH
Effective Area (Ae) mm² 37
Tolerance ±3%
Material 3C96
Core Type RM
Product Status Active
Supplier Device Package RM 6
Effective Length (le) mm 29.2
Series -
Effective Permeability (µe) 63
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 1090
Length 0.701" (17.90mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.488" (12.40mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 31.2
Width 0.323" (8.20mm)