Hogar / Ferrite Cores / RM6S/ILP-3F36-A100
minImg
RM6S/ILP-3F36-A100
Ferroxcube
Producto No:
RM6S/ILP-3F36-A100
Descripción:
FERRITE CORE RM 100NH 3F36 2PC
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 100 nH
Effective Area (Ae) mm² 37.5
Tolerance ±3%
Material 3F36
Supplier Device Package RM 6
Effective Length (le) mm 21.8
Series -
Effective Permeability (µe) 46
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 820
Length 0.701" (17.90mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.488" (12.40mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 31.2
Width 0.323" (8.20mm)