Hogar / Ferrite Cores / RM7/I-3C95-A160
minImg
RM7/I-3C95-A160
Ferroxcube
Producto No:
RM7/I-3C95-A160
Fabricante:
Ferroxcube
Paquete:
RM 7
Descripción:
FERRITE CORE RM 160NH 3C95 2PC
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 160 nH
Effective Area (Ae) mm² 44.1
Tolerance ±3%
Material 3C95
Core Type RM
Product Status Active
Supplier Device Package RM 7
Effective Length (le) mm 30
Series -
Effective Permeability (µe) 87
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 1325
Length 0.799" (20.30mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.528" (13.40mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 39.6
Width 0.677" (17.20mm)