Hogar / Ferrite Cores / RM7/I-3F46-A250
minImg
RM7/I-3F46-A250
Ferroxcube
Producto No:
RM7/I-3F46-A250
Descripción:
FERRITE CORE RM 250NH 3F46 2PC
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 250 nH
Effective Area (Ae) mm² 44.1
Tolerance ±3%
Material 3F46
Series -
Effective Permeability (µe) 135
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 1325
Length 0.799" (20.30mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.528" (13.40mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 39.6
Width 0.677" (17.20mm)