Hogar / Ferrite Cores / RM7/ILP-3F36-A160
minImg
RM7/ILP-3F36-A160
Ferroxcube
Producto No:
RM7/ILP-3F36-A160
Fabricante:
Ferroxcube
Paquete:
RM 7
Descripción:
FERRITE CORE RM 160NH 3F36 2PC
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 160 nH
Effective Area (Ae) mm² 45.3
Tolerance ±3%
Material 3F36
Core Type RM
Product Status Active
Supplier Device Package RM 7
Effective Length (le) mm 23.5
Series -
Effective Permeability (µe) 66
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 1060
Length 0.799" (20.30mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.528" (13.40mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 39.6
Width 0.677" (17.20mm)