Hogar / Ferrite Cores / RM8/I-3C90-A630
minImg
RM8/I-3C90-A630
Ferroxcube
Producto No:
RM8/I-3C90-A630
Fabricante:
Ferroxcube
Paquete:
RM 8
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FERRITE CORE RM 630NH 3C90 2PC
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 630 nH
Effective Area (Ae) mm² 63
Tolerance ±5%
Material 3C90
Core Type RM
Product Status Active
Supplier Device Package RM 8
Effective Length (le) mm 38.4
Series -
Effective Permeability (µe) 310
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 2440
Length 0.913" (23.20mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.370" (9.40mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 55.4
Width 0.433" (11.00mm)