Hogar / Ferrite Cores / RM8/I-3C95-A250
minImg
RM8/I-3C95-A250
Ferroxcube
Producto No:
RM8/I-3C95-A250
Descripción:
FERRITE CORE RM 250NH 3C95 2PC
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 250 nH
Effective Area (Ae) mm² 63
Tolerance ±3%
Material 3C95
Series -
Effective Permeability (µe) 120
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 2440
Length 0.913" (23.20mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.370" (9.40mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 55.4
Width 0.433" (11.00mm)