Hogar / Ferrite Cores / RM8/ILP-3F36-A160
minImg
RM8/ILP-3F36-A160
Ferroxcube
Producto No:
RM8/ILP-3F36-A160
Fabricante:
Ferroxcube
Paquete:
RM 8
Descripción:
FERRITE CORE RM 160NH 3F36 2PC
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 160 nH
Effective Area (Ae) mm² 64.9
Tolerance ±3%
Material 3F36
Core Type RM
Product Status Active
Supplier Device Package RM 8
Effective Length (le) mm 28.7
Series -
Effective Permeability (µe) 56
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 1860
Length 0.913" (23.20mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.370" (9.40mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 55.4
Width 0.433" (11.00mm)