RMIA210120AC
Carlo Gavazzi Inc.
Producto No:
RMIA210120AC
Fabricante:
Carlo Gavazzi Inc.
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In
Coil Current 11 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 11 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 36 VAC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series RMI
Operate Time 20 ms
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Contact Material Silver Copper (AgCu3)
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 96 VAC