Hogar / Pushbutton Switches / RP8100B1M1CEBLKREDNIL
minImg
RP8100B1M1CEBLKREDNIL
E-Switch
Producto No:
RP8100B1M1CEBLKREDNIL
Descripción:
SWITCH PB SPST-NO 0.125A 125V
En stock : 137
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Actuator Type Round, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 13.60mm Dia
Current Rating (Amps) 125mA (AC), 100mA (DC)
Circuit SPST-NO
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series RP8100
Voltage Rating - DC 50 V
Type Standard
Switch Function Off-Mom
Voltage Rating - AC 125 V