Hogar / Pushbutton Switches / RP8200B2M1CEBLKBLKYEL
minImg
RP8200B2M1CEBLKBLKYEL
E-Switch
Producto No:
RP8200B2M1CEBLKBLKYEL
Descripción:
SWITCH PB SPST 0.1A 24V
Guía del usuario
Illumination Type, Color LED, Yellow
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Termination Style Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Round, Button
Panel Cutout Dimensions Circular - 13.60mm Dia
Current Rating (Amps) 100mA (DC)
Circuit SPST
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 200,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 2.1 VDC
Series RP8200
Voltage Rating - DC 24 V