RQB-100Y48F
Bel Power Solutions
Producto No:
RQB-100Y48F
Paquete:
Quarter Brick
Descripción:
DC-DC,14-160V INPUT, 48V/2.08A O
En stock : 16
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 160V
Product Status Active
Supplier Device Package Quarter Brick
Current - Output (Max) 2.08A
Voltage - Input (Min) 14V
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 90%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency cCSAus, CE
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.44" L x 2.20" W x 0.57" H (62.0mm x 56.0mm x 14.5mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series RQB-100Y
Power (Watts) 100 W