RR9KH3333A00CIMR6B
GlobTek, Inc.
Producto No:
RR9KH3333A00CIMR6B
Descripción:
POWER SUPPLY 60W 18V 3.33A
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Form Desktop, Wall Mount (Class I)
Output Connector Stripped, Tinned Wire Leads
Input Connector IEC 320-C8, Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension 4.63" L x 2.11" W x 1.44" H (117.5mm x 53.5mm x 36.6mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 3.33A
Series GTM96600-6018-R2
Power (Watts) 60 W
No Load Power Consumption 150mW
Region Utilized International
Cord Length 47" (1.20m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 18V
Standard Number 60335-1; 60601-1; 60950-1; 62368-1
Mfr GlobTek, Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC