RR9LS1111T00CIMR6B
GlobTek, Inc.
Producto No:
RR9LS1111T00CIMR6B
Descripción:
AC/DC DSKTP/WALL MT ADPT 54V 60W
En stock : 50
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Cord, Multi-Blade (Sold Separately)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Form Desktop, Wall Mount (Class I)
Output Connector Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
Approval Agency CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, LPS, PSE, RCM, S-Mark, UKRSepro, VCCI
Input Connector IEC 320-C6, Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension 4.63" L x 2.11" W x 1.44" H (117.5mm x 53.5mm x 36.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.11A
Series GTM96600-60VV.V-R3A
Power (Watts) 60 W
No Load Power Consumption 150mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 54V
Standard Number 60335-1; 60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1; 62368-1
Mfr GlobTek, Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC