RRA1G32200
E-Switch
Producto No:
RRA1G32200
Fabricante:
E-Switch
Descripción:
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -20°C ~ 105°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type Round
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.00mm Dia
Current Rating (Amps) 10A (AC)
Circuit DPDT
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series RRA, LAMB
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 125 V