RRL035P03FRATR
Rohm Semiconductor
Producto No:
RRL035P03FRATR
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
TUMT6
Descripción:
MOSFET P-CH 30V 3.5A TUMT6
En stock : 2660
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 800 pF @ 10 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 14 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 50mOhm @ 3.5A, 10V
Supplier Device Package TUMT6
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 1W (Ta)
Package / Case 6-SMD, Flat Leads
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Rohm Semiconductor
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 3.5A (Ta)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4V, 10V