RT0805DRE07787KL
YAGEO
Producto No:
RT0805DRE07787KL
Descripción:
RES SMD 787K OHM 0.5% 1/8W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 787 kOhms
Series RT
Power (Watts) 0.125W, 1/8W