RUL035N02FRATR
Rohm Semiconductor
Producto No:
RUL035N02FRATR
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
TUMT6
Descripción:
MOSFET N-CH 20V 3.5A TUMT6
En stock : 280
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 460 pF @ 10 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 5.7 nC @ 4.5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 43mOhm @ 3.5A, 4.5V
Supplier Device Package TUMT6
Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 20 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 1W (Ta)
Package / Case 6-SMD, Flat Leads
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Rohm Semiconductor
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 3.5A (Ta)
Vgs (Max) ±10V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 1.5V, 4.5V