IDEC
Producto No:
RV8H-1L1-AD18
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 18V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$21.6505
$21.6505
10
$20.5637
$205.637
25
$19.48184
$487.046
50
$18.39941
$919.9705
100
$17.317075
$1731.7075
250
$16.23474
$4058.685
500
$15.152424
$7576.212
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 55°C |
| Switching Voltage | 250VAC - Nom |
| Contact Rating (Current) | 16 A |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Coil Current | 24 mA |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Coil Resistance | 750 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 1.26 VAC/DC |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | RV8 |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | IDEC |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 18VAC/DC |
| Must Operate Voltage | 14.4 VAC/DC |
| Release Time | 15 ms |
| Features | Socket Included |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | RV8H-1L |