IDEC
Producto No:
RV8H-1S1-D24
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 24V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$21.242
$21.242
10
$18.88315
$188.8315
25
$17.93866
$448.4665
50
$16.99474
$849.737
100
$16.050535
$1605.0535
250
$14.634294
$3658.5735
500
$13.690146
$6845.073
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 250VAC - Nom |
| Contact Rating (Current) | 12 A |
| Termination Style | Spring Terminal |
| Coil Current | 20 mA |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Coil Resistance | 1.2 kOhms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 1.68 VDC |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | RV8 |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | IDEC |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Must Operate Voltage | 19.2 VDC |
| Release Time | 15 ms |
| Features | Socket Included |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | RV8H-1S |