S-1111B27MC-NYMTFG
ABLIC Inc.
Producto No:
S-1111B27MC-NYMTFG
SOT-23-5
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC REG LINEAR 2.7V 150MA SOT23-5
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Voltage - Input (Max) 6.5V
PSRR 70dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.7V
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 100mA