S-1131B46PD-N5FTFG
ABLIC Inc.
Producto No:
S-1131B46PD-N5FTFG
Fabricante:
ABLIC Inc.
Paquete:
6-HSON (A) (2.9x2.8)
Descripción:
IC REG LINEAR 4.6V 300MA 6HSON
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
PSRR 70dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 6.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 65 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-HSON (A) (2.9x2.8)
Control Features Enable
Series S-1131
Package / Case 6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.6V
Voltage Dropout (Max) 0.28V @ 100mA