S-1131B49UC-N5ITFG
ABLIC Inc.
Producto No:
S-1131B49UC-N5ITFG
Paquete:
SOT-89-5
Descripción:
IC REG LINEAR 4.9V 300MA SOT89-5
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Voltage - Input (Max) 6.5V
PSRR 70dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package SOT-89-5
Control Features Enable
Series S-1131
Package / Case SOT-89-5/6
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.9V
Voltage Dropout (Max) 0.28V @ 100mA