S-1133B17-U5T1U
ABLIC Inc.
Producto No:
S-1133B17-U5T1U
Descripción:
IC REG LINEAR 1.7V 300MA SOT89-5
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Voltage - Input (Max) 10V
PSRR 65dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.7V
Voltage Dropout (Max) 0.58V @ 100mA