S-1137A13-U5T1U
ABLIC Inc.
Producto No:
S-1137A13-U5T1U
Fabricante:
ABLIC Inc.
Paquete:
SOT-89-5
Descripción:
IC REG LINEAR 1.3V 300MA SOT89-5
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 70dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 65 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package SOT-89-5
Control Features Enable, Soft Start
Series S-1137
Package / Case SOT-89-5/6
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.3V
Voltage Dropout (Max) 0.56V @ 300mA