S-1137B21-I6T2U
ABLIC Inc.
Producto No:
S-1137B21-I6T2U
Paquete:
SNT-6A
Descripción:
IC REG LINEAR 2.1V 300MA SNT6A
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 70dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package SNT-6A
Control Features Enable, Soft Start
Series S-1137
Package / Case 6-SMD, Flat Leads
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.1V
Voltage Dropout (Max) 0.38V @ 300mA