S-1137B23-U5T1U
ABLIC Inc.
Producto No:
S-1137B23-U5T1U
Descripción:
IC REG LINEAR 2.3V 300MA SOT89-5
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 70dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.3V
Voltage Dropout (Max) 0.38V @ 300mA