S-1222D25-A6T6S
ABLIC Inc.
Producto No:
S-1222D25-A6T6S
Fabricante:
ABLIC Inc.
Paquete:
DFN-6(1518)A
Descripción:
LINEAR IC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 8.5 µA
PSRR 45dB (100Hz)
Voltage - Input (Max) 28V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package DFN-6(1518)A
Control Features Enable
Series S-1222B
Package / Case 6-XFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.8V @ 200mA