S-13A1G26-E6T1U3
ABLIC Inc.
Producto No:
S-13A1G26-E6T1U3
Descripción:
IC REG LINEAR 2.6V 1A 6HSOP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 65dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Series S-13A1
Package / Case 6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Protection Features Inrush Current Limit, Over Current, Thermal Shutdown
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.6V
Voltage Dropout (Max) 0.1V @ 300mA