S-13A1G27-E6T1U3
ABLIC Inc.
Producto No:
S-13A1G27-E6T1U3
Fabricante:
ABLIC Inc.
Paquete:
6-HSOP
Descripción:
IC REG LINEAR 2.7V 1A 6HSOP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 65dB (1kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 90 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-HSOP
Control Features Enable
Series S-13A1
Package / Case 6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Protection Features Inrush Current Limit, Over Current, Thermal Shutdown
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.7V
Voltage Dropout (Max) 0.1V @ 300mA