S-1740A17-A6T2U4
ABLIC Inc.
Producto No:
S-1740A17-A6T2U4
Fabricante:
ABLIC Inc.
Paquete:
HSNT-6-B
Descripción:
IC REG LINEAR 1.7V 100MA HSNT6-B
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 530 nA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package HSNT-6-B
Control Features Enable
Series S-1740
Package / Case 6-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Protection Features Over Current
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.7V
Voltage Dropout (Max) 0.06V @ 10mA