S-812C33EUA-C5PT2U
ABLIC Inc.
Producto No:
S-812C33EUA-C5PT2U
Fabricante:
ABLIC Inc.
Paquete:
SOT-89-3
Descripción:
IC REG LINEAR 3.3V 50MA SOT89-3
En stock : 8179
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 500 nA
Voltage - Input (Max) 16V
PSRR -
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 50mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 1.8 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-89-3
Control Features -
Series S-812C
Package / Case TO-243AA
Protection Features Short Circuit
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.41V @ 10mA