S-812C43AY-B-G
ABLIC Inc.
Producto No:
S-812C43AY-B-G
Descripción:
IC REG LINEAR 4.3V 65MA TO92-3
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 500 nA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 16V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 65mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 2.1 µA
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Series S-812C
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Protection Features -
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.3V
Voltage Dropout (Max) 0.3V @ 10mA