S-812C44AUA-C2YT2G
ABLIC Inc.
Producto No:
S-812C44AUA-C2YT2G
Fabricante:
ABLIC Inc.
Paquete:
SOT-89-3
Descripción:
IC REG LINEAR 4.4V 65MA SOT89-3
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 500 nA
Voltage - Input (Max) 16V
PSRR -
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 65mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 2.1 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package SOT-89-3
Control Features -
Series S-812C
Package / Case TO-243AA
Protection Features -
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.4V
Voltage Dropout (Max) 0.3V @ 10mA