S-814A25AMC-BCPT2G
ABLIC Inc.
Producto No:
S-814A25AMC-BCPT2G
Fabricante:
ABLIC Inc.
Paquete:
SOT-23-5
Descripción:
IC REG LINEAR 2.5V 100MA SOT23-5
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 500 nA
Voltage - Input (Max) 10V
PSRR 45dB (100Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 40 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series S-814
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Short Circuit
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.61V @ 60mA