S-817A15APF-CUETFG
ABLIC Inc.
Producto No:
S-817A15APF-CUETFG
Fabricante:
ABLIC Inc.
Paquete:
SNT-4A
Descripción:
IC REG LINEAR 1.5V 20MA SNT4A
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 2.5 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 20mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SNT-4A
Control Features -
Series S-817
Package / Case 4-SMD, Flat Leads
Protection Features Short Circuit
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage Dropout (Max) 0.99V @ 10mA