S-817B28AY-B-G
ABLIC Inc.
Producto No:
S-817B28AY-B-G
Fabricante:
ABLIC Inc.
Paquete:
TO-92-3
Descripción:
IC REG LINEAR 2.8V 35MA TO92-3
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 2.5 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 35mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-92-3
Control Features -
Series S-817
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Protection Features -
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.8V
Voltage Dropout (Max) 0.51V @ 10mA